ranking firm do budowy domów jednorodzinnych

Jaki alarm zamontować w trakcie budowy domu?

ZbudujDobrze.pl

Zabezpieczenie domu w trakcie budowy? To bardzo dobry pomysł. Jaki system alarmowy wybrać na budowę domu? Masz dwie możliwości: tani alarm tymczasowy lub profesjonalny system.

TANI ALARM TYMCZASOWY

Głównym plusem taniego systemu alarmowego jest to, że jest on tani (przynajmniej z pozoru). Podstawowy system alarmowy możesz skompletować za około 1000zł - w tej cenie zazwyczaj zdobędziesz taki zestaw: centrala alarmowa z niewielką ilością funkcji (bez możliwości rozbudowy), podstawowe czujki ruchu (najczęściel tylko wewnętrzne), najtańszy sygnalizator, trochę kabla, a jeśli Ci się poszczęści to starczy jeszcze na pilota lub manipulator.

Taki system posiada sporo słabych punktów. Co zrobić z alarmem po zakończeniu budowy? Właściwie masz niewiele możliwości. Do nowego domu się nie przyda bo centrala jest za mała. Sprzedać alarm też będzie trudno ponieważ był już używany. Odradzamy montowanie takiego systemu do budynku o powierzchni powyżej 100m² – nie zapewni odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Pozostaje więc schować taki system alarmowy „na pamiątkę”.

PROFESJONALNY SYSTEM ALARMOWY

Posiadamy dom w stanie surowym. Dopóki w środku nie ma tynków to mamy pole do popisu jeśli chodzi o instalację kablową. Warto zaprosić na tym etapie do siebie dobrego instalatora, który fachowym okiem spojrzy na dom i określi zagrożenia i najsłabsze punkty budynku, a następnie wykona pełną instalację.

Wkrótce dom jest bogatszy w centralę alarmową, czujniki zewnętrzne, sygnalizator i moduł powiadamiania. Budowa skończona. Warto ponownie spotkać się z instalatorem, który założy czujki i inne elementy systemu. Na tym etapie czas na konfigurację i pełne uruchomienie. W ten sposób zainwestujesz raz, a dobrze. Teraz nie musisz nic wyrzucać, zmieniać, przerabiać. Teoretycznie większy koszt, a w rzeczywistości oszczędnie i bezpiecznie zainwestowane pieniądze.

Najważniejszy element to PROJEKT ALARMU – to on przewiduje co będzie potrzebne do zabezpieczenia budynku po skończonej budowie. W oparciu o projekt możesz już zaopatrzyć się w podstawowe elementy do zabezpieczenia budowy, przydadzą się one później.

Możesz rozłożyć w czasie zakup elementów systemu alarmowego - taki wydatek będzie dla Ciebie mniej odczuwalny

Jeśli spodobało Ci się drugie rozwiązanie to możesz je zrealizować w sposób ekonomiczny. Zaprojektuj system alarmowy i zakup w trakcie budowy jedynie niezbędne elementy (centrala, obudowy, akumulator, niektóre czujki, itp.) a następnie dokupuj sukcesywnie inne elementy. Najważniejsze, aby instalacja przewodowa była odpowiednio rozprowadzona (za co odpowiada dobry projekt i instalator). Pozwoli Ci to uniknąć dodatkowych kosztów związanych z zakupem urządzeń bezprzewodowych.

alarm

Autor: ZbudujDobrze.pl

Inne artykuły w kategorii Instalacje elektryczne

Copyright © zbudujdobrze.pl All Rights Reserved.